Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers

2012. január 30., hétfő

Esti hancúr

Avagy Lóri szórakoztatja kicsit Marcit :)

Szobatisztaság

Lóri sokat fejlődött ezen a téren az utóbbi hónapokban.
Nyáron kezdődött a biliztetés és a szűkítővel történő wc-re ültetés, de inkább az előbbi vált be nálunk. Egész ügyes volt már, aztán Marci születésével kicsit csendesedtek a dolgok, volt egy időszak, hogy rá se akart ülni a bilire sem. Pedig még Thomasos matricákat is vettem a siker érdekében, de nálunk ez a módszer nem igazán jött be.
Aztán ősszel újra elkezdte érdekelni a dolog és szólt. Az elején nem tudta megkülönböztetni, mi is készül, kicsi, vagy nagy dolog, és történtek kisebb-nagyobb balesetek is. Most ott tartunk vagy 2 hónapja, hogy alvásokhoz és elmenetelekhez van pelus a biztonság kedvéért, itthon pedig alsónadrág. Ha ébren van, mindig szól és nem akar a pelenkába pisilni. Az önállósodása pedig odáig fejlődött, hogy nem is akarja, hogy segítsek a nadrágot és a bugyit lehúzni, hanem ő hozza a bilit és akar intézni mindent (azt mondja, Csak én! Csak én!) :)
Az éjszakai szobatisztaság még odébb van, mert Lóri iszik éjszaka is. Van, hogy szól éjjel is, hogy pisilni kell, meg az is előfordul, hogy száraz a pelenka, de javarészt azért sok pisi van az éjszakai pelusban.

2012. január 28., szombat

Jó étvágyat!


Mostanában Lóri nagyon figyelmes, ha eszik, jó étvágyat kíván hozzá :) Ezt mondta Babinak is minap :)

2012. január 26., csütörtök

Egyenruha

Köszönet a gasztrobloggereknek

Nem mindig olyan jó, hogy van net és utána lehet nézni mindennek, de a sok finom recept miatt igenis szuper (na jó, egyetlenegy hátrányt is tudok néha, ezek pedig a kilók...)! :) Egyrészt nem kell szakácskönyvre költeni, nekem ugyan van jópár, de van, amelyikből soha nem sütöttem-főztem még semmit, olyan meg pláne nincs nekem, amiből legalább 5 receptet kipróbáltam volna. Másrészt a neten, de azon belül is a gasztroblogogokban részletesen le van írva minden, képekkel is dokumentálva. Harmadrészt a blogon kérdezni is lehet a nálad tapasztaltabbaktól.
És ha épp nem szeretnék se sütni, se főzni, gyönyörködni is lehet a művekben :)
Az én kedvenc oldalaim:
Limara péksége
Mohakonyha
Praktikák sok gyerekhez
Pocak Panna

Köszönöm szépen nekik a sok jó receptet :)

2012. január 25., szerda

Elalvás

Azt hiszem, mérföldkőhöz érkeztünk Marcival. Eddig legtöbbször szopi közben sikerült elaludnia (legtöbbször úgy, hogy közben sétáltam vele és ringattam), viszont most már tudatosan abbahagyja, ezzel azt jelezve, hogy a vállamon az ujját szopizva szeretne büfizni és álomba szenderülni.

Lóri még mindig igényli, hogy mellé feküdjünk délután és este is, de általában már hamar sikerül is neki és nem beszélget :) És azt hiszem, szerencsénk is van vele (remélem nem kiabálom el), mert sokszor szól is, ha már álmos és aludni szeretne, néha meg egyszerűen el is alszik.